مشاوره کسب و کار

مجریان مشاوره کسب و کار هرگز از کلمه "مشکل" استفاده نمی کنند و همیشه درمورد فرصتهای بالابردن ارزش کسب و کار صحبت می کنند.از هر مشاوری بپرسید که چه کاری انجام می دهند احتمالا می گویند "من راه حل کسب و کار شما هستم". علی رغم انتقاداتی که گاهی اوقات به مشاوران کسب و کار وارد می شود، آنها واقعاً می توانند به کسب و کار شما ارزش القا کنند و یا ارزش آن را بالا ببرند، اما شما باید بدانید که چه وقت و چرا از مشاوره کسب و کار استفاده کنید. طیف وسیعی از موضوعات تجاری وجود دارد که مشاوران می توانند برای آن راه حل ارائه دهند و مشاوران مختلف، ایده های مختلفی را روی میز می آورند.

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

 • مشاوره کسب و کار در مدیریت و استراتژی

  مشاوران واجد شرایط باید درک عمیقی از بازار شما داشته باشند و بهترین روش ها را به شما ارائه دهند. اگر می خواهید کسب و کار خود را از نظر جغرافیایی گسترش دهید، سبد محصولات خود را افزایش دهید، کسب و کار معمولی ​​خود را برای افزایش کارآیی و مقرون به صرفه بودن، سازماندهی مجدد کنید، استخدام یک مشاور مدیریت/استراتژی مجرب می تواند کاملا منطقی بنظر برسد.

 • عملیات

  آیا می خواهید کیفیت و کارایی فرآیندهای تولید خود را بهبود ببخشید؟ یک مشاور عملیاتی می تواند در ایجاد و اجرای روش جدیدی برای انجام این کار به شما کمک کند. برخی از مشاوران در مهندسی مجدد فرآیندهای کسب و کار تخصص دارند، به این معنا که آنها وارد می شوند و فرآیندهای موجود شما را ترسیم می کنند، فرصت ها را تجزیه و تحلیل می کنند و فرآیندهای شما را دوباره مهندسی می کنند، به گونه ای که هزینه ها را در کسب و کار شما کاهش می دهند و می توانند به شما کمک کنند تا با ایجاد تغییراتی، نقص های خود را کاهش دهید.

 • مشاوره کسب و کار منابع انسانی

  آیا باید رضایت کلی کارمندان خود را بهبود ببخشید؟ استعدادهای برتر را جذب کنید و بهترین عملکرد را داشته باشید؟ مشاوران منابع انسانی در توسعه استراتژی های جبران خسارت که با اهداف کلی کسب و کار شما هماهنگ است، با آموزش و گسترش تیم شما، در زمینه هایی مانند ارتباطات تجاری و رهبری تخصص دارند. آنها می توانند به شما کمک کنند عملکرد را برای تیم خود بهبود بخشید و همچنین هم تیمی های شما هوشمندتر کار کنند.

 • مشاوره کسب و کار در حوزه بازاریابی

  چه به یک آرم جدید برای شرکت خود نیاز داشته باشید، چه موقعیت جدیدی در بازار برای خود بخواهید یا به یک استراتژی جدید در شبکه های اجتماعی برای تعامل بیشتر با مشتریان خود نیاز داشته باشید، مشاوران بازاریابی می توانند به شما کمک کنند. مشاوران می توانند جرقه خلاقانه ای را در ذهن شما ایجاد کنند که تیم شما ببیند شرکت های دیگر برای جذب مشتری بیشتر چه کرده اند.

  چرا باید مشاوره بگیریم؟

  - تزریق خلاقیت: مشاوران دیدگاه تازه ای درمورد کسب و کار شما دارند، بنابراین حضور یک فرد خارجی و ارائه ایده می تواند بسیار مفید باشد. مشاوران می توانند بینش های ارزشمند را تقویت کنند تا تفکر خلاق شما نیز تقویت شود.
  - آموزش: برای تقسیم دانش تقریباً درمورد هر چیزی می توانید مشاوره بگیرید. مشاوران مربی به دنیا می آیند، بنابراین تقریباً در هر زمینه ای یک انتخاب برای تیم شما هستند. یک مشاور خوب نظریه و عمل را با هم مخلوط می کند درنتیجه می تواند ارزش بالایی به کسب و کار شما ببخشد.
  - ارایه راهکار مناسب: بدیهی است که مشاوران می توانند گران قیمت باشند اما احتمال بالایی وجود دارد كه مشاور بتواند این نیازها را به راهكارهای بسیار مفیدی تبدیل كند.